Diagnostyka

Zdjecie: https://stomatologiarybnik.pl/wp-content/uploads/2019/10/pantomogram.png

Pantomogram cyfrowy


Zajmuje szczególne miejsce w naszej praktyce. Korzystamy z urządzenia firmy Optidend nowoczesnego urządzenia CS 8100. Stanowi ogromną pomoc w diagnostyce i planowaniu leczenia. Wykorzystujemy nowoczesny, wysokiej jakości cyfrowy aparat XXX. Urządzenie tego typu pozwala na wykonanie wysokiej jakości obrazu tkanek przy minimalnej dawce promieniowania jonizującego.

Zdjecie: https://stomatologiarybnik.pl/wp-content/uploads/2019/09/kamera.jpg

Kamera wewnątrzustna


To ważne urządzenie zarówno w diagnostyce jak i w leczeniu. Pomaga ona w wykrywaniu ubytków pomiędzy zębami czego nie musimy diagnozować za pomocą RTG. Kamera z oświetleniem wprowadzana jest do jamy ustnej a obraz wyświetlany jest na monitorze komputera. Dzięki temu nie tylko lekarz ale również pacjent może zobaczyć miejsca wymagające leczenia.

Zdjecie: https://stomatologiarybnik.pl/wp-content/uploads/2019/09/009.jpg

Radiowizjograf


Bezwzględnym Warunkiem prawidłowego leczenia zębów jest trafna ocena ubytku. Nie zawsze można go rozpoznać gołym okiem, szczególnie kiedy próchnica dopiero zaczęła się rozwijać, lub występuje w trudno dostępnych do ocenienia miejscach. Aby wyeliminować ryzyko rozwijania się w zakamarkach oraz we wczesnym stadium rozwoju posługujemy się aparaturą, która znacząco wspomaga lekarza w postawieniu właściwej diagnozy.

Zdjecie: https://stomatologiarybnik.pl/wp-content/uploads/2019/09/kavo_diagno.jpg

KAVo DIAGNOdent


Umożliwia wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju na powierzchniach zębów stycznych, zgryzowych czy gładkich. Podczas emisji swiatła lasera na ząb dochodzi do zjawiska fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba już przy niewielkiej demineralizacji. Fluoreescencja mierzona jest w skali od 1 do 99. Zaletą takiego badanie jest brak potrzeby wykonywania zdjęć RTG lub naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem. Dzięki temu można zdiagnozować próchnicę zanim pojawi się ubytek. Umożliwia to leczenie i wykorzystanie technik minimalnie inwazyjnych.

Zdjecie: https://stomatologiarybnik.pl/wp-content/uploads/2023/10/dentysta-sprawdza-zdjecie-rentgenowskie-jamy-ustnej-scaled.jpg

Informacja o wpływie RTG na zdrowie - SPRAWDŹ


Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!Gabinet stomatologiczny
Ul. Wiejska 1c
44-200 Rybnik
tel.: +48 (32) 434 60 40

Formularz kontaktowy