Diagnostyka

Pantomogram cyfrowy


Zajmuje szczególne miejsce w naszej praktyce. Korzystamy z urządzenia firmy Optidend nowoczesnego urządzenia CS 8100. Stanowi ogromną pomoc w diagnostyce i planowaniu leczenia. Wykorzystujemy nowoczesny, wysokiej jakości cyfrowy aparat XXX. Urządzenie tego typu pozwala na wykonanie wysokiej jakości obrazu tkanek przy minimalnej dawce promieniowania jonizującego.

Radiowizjograf

Bezwzględnym Warunkiem prawidłowego leczenia zębów jest trafna ocena ubytku. Nie zawsze można go rozpoznać gołym okiem, szczególnie kiedy próchnica dopiero zaczęła się rozwijać, lub występuje w trudno dostępnych do ocenienia miejscach. Aby wyeliminować ryzyko rozwijania się w zakamarkach oraz we wczesnym stadium rozwoju posługujemy się aparaturą, która znacząco wspomaga lekarza w postawieniu właściwej diagnozy.

Kamera wewnątrzustna

To ważne urządzenie zarówno w diagnostyce jak i w leczeniu. Pomaga ona w wykrywaniu ubytków pomiędzy zębami czego nie musimy diagnozować za pomocą RTG. Kamera z oświetleniem wprowadzana jest do jamy ustnej a obraz wyświetlany jest na monitorze komputera. Dzięki temu nie tylko lekarz ale również pacjent może zobaczyć miejsca wymagające leczenia.

KAVo DIAGNOdent

Umożliwia wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju na powierzchniach zębów stycznych, zgryzowych czy gładkich. Podczas emisji  swiatła lasera na ząb dochodzi do zjawiska fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba już przy niewielkiej demineralizacji.  Fluoreescencja mierzona jest w skali od 1 do 99. Zaletą takiego badanie jest brak potrzeby wykonywania zdjęć RTG lub naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem. Dzięki temu można zdiagnozować próchnicę zanim pojawi się ubytek. Umożliwia to leczenie i wykorzystanie technik minimalnie inwazyjnych

Informacja o wpływie RTG na zdrowie – SPRAWDŹ


Opinie naszych klientów

Chodzę z 2latkiem super podejście dziecko wraca z uśmiechniętą buźką nie boi sie . Bardzo polecam Panią doktor ☺

Zdjęcie osoby
Andrzej Fajer

Polecam z całego serca! Chodziłam z synkiem od dentysty do dentysty, miał już mieć leczone zeby pod narkoza, na co na szczęście się nie zgodzilismy. Pan dr Jan ma rewelacyjne podejście do dzieci, nasz Jaś bez problemu dał sobie wyleczyć ząbki, a do tego chciałby co chwilę odwiedzać Pana doktora! Dziękujemy!! 😉

Zdjęcie osoby
Marta Zając

Pani Agata to dobry i przyjaźnie nastawiony do pacjenta stomatolog. Personel pomocniczy zawsze uśmiechnięty. Przed wizytą konieczną rejestracja telefoniczna.

Zdjęcie osoby
Dominik Żymła

Pani Agata czyni cuda z zębami. Miła atmosfera w gabinecie powoduje że "chce" się wracać...xd...Polecam w 100%

Zdjęcie osoby
Fabrianodylano

Wspaniały lekarz. Uratowała moje dwa zęby. Polecam panią doktor na100%.

Zdjęcie osoby
Beata Dyrcz

Gabinet stomatologiczny
Ul. Wiejska 1c
44-200 Rybnik
tel.: +48 (32) 434 60 40

Formularz kontaktowy